V Čečensku se zřítil další vrtulník

V Čečensku se během dvou dnů zřítil už druhý ruský vojenský vrtulník. Podle ruských zdrojů sestřelili stroj Mi-8 čečenští povstalci. Nikdo nebyl zraněn. Při předchozí havárii zemřelo všech 14 lidí na palubě, včetně několika vysokých důstojníků. Příčina této nehody ale stále není jasná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Mi-8 | Foto: Armáda ČR
Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán: Další pád vrtulníku v Čečensku

Tříčlenná posádka a dvanáct příslušníků ruských federálních vojsk měli tentokrát štěstí, když po ostřelování dokázal stroj letící na trase Chankala Věděno přistát. Vrtulník poté sice začal hořet, ale incident se obešel bez obětí na životech. Mezitím se stále objevují různé verze příčiny katastrofy stejného vrtulníku Mi8, při které v neděli zahynuli i vysocí činitelé ruského ministerstva vnitra. Jak prohlásil šéf správy ruského ministerstva vnitra pro Čečensko Sergej Babkin, mezi prvními příčinami je prý možnost techické závady vrtulníky. Naproti tomu náčelník generálního štábu ruské armády Anatolij Kvašnin dnes nevyloučil, že katastrofu mohla způsobit exploze výbušniny předem uložené ve vrtulníku.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme