V rámci MDŽ svět upozorňuje na postavení žen v krizových oblastech

Dnešní Mezinárodní den žen si připomíná více než stovka zemí světa, demonstracemi a akcemi také nejrůznější vládní i charitativní organizace. Upozornit chtějí na práva žen především v konfliktních oblastech světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánské ženy. Ilustrační foto | Foto: ISAF Headquarters Public Affairs Office from Kabul, Afghanistan

Červený kříž na Mezinárodní den žen rok co rok vyzývá, aby se státy snažily předcházet sexuálnímu násilí na ženách. Nejvíce jejich životy a důstojnost poškozují v krizových zemích, jako je Afghánistán nebo Demokratická republika Kongo.

Letošním tématem světového dne žen pro OSN je jejich postavení, konec hladu a chudoby. Evropská unie zase k 8. březnu připomíná, že se snaží změnit pohled na tradiční ženskou obřízku v Africe.

MDŽ se slaví už 101 let. Za minulého režimu získal negativní nálepku

Číst článek

Mohutně slaví svůj mezinárodní den ženy v Pákistánu. Každý rok připomínají v ulicích velkých měst svá práva, i přes značná náboženská a kulturní omezení. Z hlediska ženských práv je na tom Pákistán nejhůř ze všech zemí Asie.

Martina Hanáčková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme