Ve Francii se srazil autobus s kamionem, šest dětí zahynulo

Při srážce autobusu s kamionem v západní Francii zemřelo šest dětí. Další dva lidé jsou zranění, včetně řidiče autobusu. Osm dětí a řidič nákladního automobilu vyvázli bez zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Francii se srazil autobus s kamionem, šest dětí zahynulo | Zdroj: Reuters

„Autobus míjel malý nákladní vůz, ze kterého se uvolnila bočnice a ve velké rychlosti zasáhla levou stranu autobusu," popsal nehodu francouzskému rozhlasu tajemník ministra dopravy Alain Vidalies.

V autobuse cestovalo 15 dětí a dva řidiči. Středoškoláci jeli z ostrova Oléron do obce Surgeres. S nákladním vozem, který převážel stavební odpad, se autobus srazil krátce po sedmé hodině ranní ve městě Rochefort v departmentu Charente-Maritime na západě Francie.

„Vláda soucítí s rodinami a blízkými obětí nehody autobusu u Rochefortu,“ napsala na sociální síti Twitter současná ministryně životního prostředí Ségolène Royalová, která se možná brzy stane novou ministryní zahraničí.

„Se zármutkem jsem přijal zprávu o nehodě, která se stala ráno poblíž města Rochefort. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem blízkým obětí,“ uvedl Twitteru francouzský prezident François Hollande.

Na místo nehody podle francouzského premiéra Manuela Vallse přijede Royalová i ministryně školství Najat Belkacemová.

„Bolest a soucit po nehodě školního autobusu v Rochefortu, která si vyžádala životy šesti mladých lidí. Ségolène Royalová a Najat Belkacemová vyrážejí na místo,“ oznámil na Twitteru Valls.

Ve Francii se srazil autobus s kamionem, šest dětí zahynulo | Foto: Reuters

Ve Francii se srazil autobus s kamionem, šest dětí zahynulo | Foto: Reuters

ČTK, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme