Velitel amerických sil v Iráku bude vyměněn

Pentagon v létě vystřídá nejvyššího amerického velitele v Iráku, generála Richarda Sancheze. Nahradit ho má druhý nejvýše postavený generál pozemních vojsk americké armády, generál George Casey. Zprávu zveřejnil list New York Times.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ricardo Sanchez | Zdroj: ČTK

Nepřímo navazuje na informaci deníku Washington Post, který minulý týden napsal, že Sanchez věděl o týrání vězňů v Abú Ghrajb a na některých výsleších se dokonce podílel.

Pentagon už minulý týden jakoukoli souvislost výměny generála s týráním iráckých vězňů rezolutně popřel. Americké ministerstvo obrany zdůrazňuje, že změna na postu velitele 135 tisíc vojáků v Iráku nemá se skandálem s vězni nic společného.

Generál Richardo Sanchez slouží v Iráku už 13 měsíců a je jednoduše už čas ho vyměnit, tvrdí nejmenovaný zdroj z Pentagonu. Tento zříhvězdičkový generál byl už delší dobu pod tlakem vedení kvůli napjaté situaci ve Fallúdži a v dalších problematických iráckých městech.

Původně měl už brzy dostat čtvrtou hvězdičku a stal by se tak nejvýše postaveným hispáncem v amerických ozbrojených silách. Nyní je ohroženo také jeho ohroženo i jeho povýšení na velitele centrálního velení amerických sil.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme