Venezuelský prezidentský nástupce Maduro požaduje okamžité vypsání voleb

Dočasný prezident Nicolas Maduro, kterého jako svého nástupce vybral sám Hugo Chávez, požádal v pátek státní volební komisi o okamžité vyhlášení voleb. Chce, aby byl Chávezův nástupce vybrán a potvrzen oficiálně. K tomuto kroku se odhodlal poté, co opozice vznesla protest proti legitimnosti jeho nástupu do úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následovník Huga Cháveze, venezuelský prezident Nicolas Maduro | Zdroj: Reuters

Davy před venezuelským Národním shromážděním skandují vlastenecká hesla a stále ještě truchlí po kontroverzním Hugo Chávezovi.

Uvnitř už ale pronáší inaugurační projev Nicolas Madura, jmenovaný nejvyšším soudem dočasným prezidentem, dokud nebude do 30 dnů zvolený nový.

Opozice protestuje: podle ústavy má úřad vykonávat předseda parlamentu.

Jenže socialistu Maduru doporučil za svého nástupce těsně před smrtí sám Chávez. A v současné rozjitřené atmosféře dávají všechny průzkumy větší naději na přesvědčivé vítězství právě jemu.

Po deváté hodině večerní venezuelského času vydala agentura Reuters prohlášení, že prezident země Nicolas Maduro, který se úřadu ujal po smrti prezidenta Cháveze, požádal státní volební komisi, aby okamžitě vyhlásila volby. Ty by měly oficiálně potvrdit novou hlavu státu.

Venezuela se rozloučila s prezidentem Chávezem pláčem i zpěvem

Číst článek

Vít Pohanka, Marína Dvořáková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme