Zadržené členky ruské skupiny Pussy Riot zůstanou ve vazbě

Moskevský soud potvrdil vazbu členkám punk-rockové skupiny Pussy Riot obviněným z chuligánství. Advokáti dívek žádali, aby úřady propustily všechny tři na svobodu. Dívkám hrozí za punkovou modlitbu proti Vladimiru Putinovi sedmiletý trest vězení. Postup ruských úřadů vzbudil vlnu kritiky doma i v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na podporu aktivistek ze skupiny Pussy Riots se konala demonstrace i před sídlem moskevské policie | Zdroj: Reuters

Marija Aljochinová, Naděžda Tolokonnikovová a Jekatěrina Samucevičová podle soudu zůstanou ve vazbě až do konce června. Ruské úřady trvají na tom, že se členky punkového uskupení Pussy Riot svým vystoupením ‚Bohorodičko, vyžeň Putina‘ v moskevském chrámu Krista Spasitele dopustily výtržnictví a veřejného pohoršení.

Dívky vinu odmítají a postup úřadů označují za nezákonný. Na jejich obranu se postavila řada ruských osobností i mezinárodní organizace. Amnesty International je označila za vězenkyně svědomí.

Oponenti Vladimira Putina už pátý den protestují a mění taktiku

Číst článek

Ruská pravoslavná církev ale jejich performanci odsoudila s tím, že se dopustily ‚duchovního zločinu‘.

Akce na podporu vězněných členek skupiny Pussy Riot se odehrály i v České republice. V úterý 15. května pořádají v pražské Lucerně benefiční koncert ve prospěch dívek skupiny Plastic People of The Universe a Už jsme doma.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme