Záplavy neustávají, v Bangkoku schází pitná voda a šíří se infekce

Povodně v Thajsku stále nekončí. V hlavním městě Bangkoku s velkou vodou marně bojují už třetí týden. Včera voda zaplavila šest stanic tamního metra a rozlévá se dále do středu města. V Bangkoku chybí pitná voda a šíří se nemoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé v zaplavených ulicích Bangkoku | Zdroj: Reuters

Dnes proto začali záchranáři rozdávat zdarma pitnou vodu a zaplavené oblasti desinfikují. Při povodních v Thajsku už zemřelo přes 500 lidí.

Bangkok se potýká s největšími záplavami za posledních 60 let. Přes deset tisíc lidí voda vyhnala z domovů do provizorních evakuačních center. Životy až milionu lidí pak záplavy ovlivnily.

V některých oblastech chybí pitná voda a potraviny. Ze špinavé stojaté vody se navíc šíří infekce, které postihují především děti.

Lidé si také stěžují na špatnou koordinaci při záchranných pracích. Za vše může údajně nová vláda premiérky Taksin Šinavatry a úřady.

ČTĚTE TAKÉ: Thajci viní vládu z nezvládnutí povodní

Nejhůře poškozen je sever a západ Bangkoku. Zcela zaplavené jsou především okrajové průmyslové zóny města.

Vyrábět v Thajsku proto přestaly firmy jako Canon, Sony, Toyota, Honda nebo největší výrobce harddisků do počítačů na světě Western Digital. Cena pevných disků se tak během několika týdnů zdvojnásobila.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme