Zarkávího skupina zaútočila u sídla strany iráckého premiéra

Sebevražedný atentátník se v Bagdádu pokusil s automobilem a výbušninami zaútočit na sídlo strany Irácká národní dohoda premiéra Ajáda Alávího. Zranil deset lidí, z toho dva civilisty a osm vojáků. Aláví v budově v době exploze nebyl. K útoku se na internetu přihlásila skupina teroristy Abú Músy Zarkávího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku | Foto: EPA

Automobil vybuchl u betonového zátarasu, jímž je chráněna ulice vedoucí k sídlu Irácké národní dohody. Svědci na místě viděli zcela zničené policejní vozidlo. Na tomtéž místě 3. ledna při atentátu skupiny Ansar Sunna zahynuli čtyři lidé a 25 bylo zraněno.

Sídlo Irácké národní dohody je v západní části Bagdádu, nedaleko střeženého centra, v němž je většina úřadů. Tato sekulární organizace usiluje o zřízení demokratického státu v Iráku a do nedělních parlamentních voleb jde s dalšími pěti sekulárními stranami v koalici Irácký seznam.

V neděli se na webových stránkách objevil záznam, ve kterém údajně sám Zarkáví vyzýval Iráčany k bojkotu nedělních voleb. Hlas ze záznamu označuje volby za spiknutí Spojených států a šíitských muslimů.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme