Zemřel Július Satinský

Po dlouhé těžké nemoci zemřel v neděli večer populární slovenský herec Július Satinský. Více než 40 let tvořil nerozlučnou satirickou dvojici s Milanem Lasicou a do povědomí diváků se navždy zapsal i svými filmovými rolemi. Zřejmě tu nejznámější si zahrál v české komedii S tebou mě baví svět, která byla zvolena Komedií století.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Júlis Satinský v létě na MFF v K. Varech | Foto: Jan Rosenauer

Jednašedesátiletý populární komik prohrál svůj dlouhý boj se zákeřnou nemocí. Na jaře letošního roku se na delší dobu odmlčel, v březnu se podrobil vážné operaci, kdy mu lékaři diagnostikovali rakovinu tlustého střeva. Operace byla úspěšná, přesto se Satinský preventivně podrobil chemoterapii. Na veřejnost se vrátil začátkem léta a dokázal o své nemoci i žertovat.

Společně s Milanem Lasicou vytvořili nezapomenutelnou dvojici komiků, která se na pódiích objevovala od roku 1959. Film s Tebou mě baví svět, v němž Július Satinský ztvárnil jednu z hlavních postav, se dokonce stal komedií minulého století. Nedávno Satinský pokřtil svou novou knížku. V letošním roce také převzal státní vyznamenání za celoživotní přínos k rozvoji slovenského umění, které mu udělil prezident Slovenské republiky.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme