Zlepšení cesty na jih Chorvatska přinese nově otevřený tunel Mala Kapela

Na dálnici Záhřeb - Split v úseku Bosiljevo - Sveti Rok byl v pátek otevřen tunel Mala Kapela, který je nejdelším tunelem v Chorvatsku. Do provozu byl uveden dva dny před slíbeným otevřením celé dálnice spojující jih a sever Chorvatska

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mořské pobřeží

Mořské pobřeží | Foto: Hana Hikelová

Tunel Mala Kapela měří přes 5 700 metrů a jeho vybudování patřilo k technicky nejnáročnějším pracím na celé trase dálnice. Jenom stavba dvou tubusů tunelu stála Chorvaty 80 miliónů euro.

V současné době bude v provozu pouze jeden tubus a to západní. Ten druhý bude jako rezerva používán v případě dopravní nehody. Dá se předpokládat, že se v sezónních dopravních špičkách budou v tunelu Mala Kapela, stejně jako u tunelu Sveti Rok, tvořit zácpy.

Chybí tak otevřít už jen poslední část dálnice, 33 kilometrů dlouhý úsek mezi městy Pirovac, Skradin, Šibenik a Vrpolje. Jezdit by se po něm mělo od nedělního večera. Za použití celé dálnice zaplatíte 157 kun.

Hana Hikelová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme