Ztraceného turistu našli v Himalájích po 47 dnech. Přežil jen na vodě a soli

Jednadvacetiletý tchajwanský turista Liang Sheng Yueh se před téměř dvěma měsíci se svou devatenáctiletou přítelkyní Liu Chen Chun ztratil v Himalájích. Dvojici se nyní povedlo najít místním obyvatelům, přežil ale pouze muž.

Káthmándú Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Himaláje

Himaláje | Foto: Filip Hegner

„Mluví pomalu. Nemá žádná vážná zranění, ale po těle má kousance od červů," citovala BBC lékaře Sanjaya Karki, který se o turistu stará. Yueh mu zároveň sdělil, že jeho devatenáctiletá přítelkyně skonala tři dny před tím, než se je povedlo najít.

Muž podle lékařů přežil převážně díky vodě a soli, v průběhu sedmi týdnů ale zhubl 30 kilogramů. Vlasy měl plné vší a jedna jeho noha byla pokrytá červy.

Dvojice tchajwanských vysokoškoláků přicestovala do Nepálu ještě v únoru. Naposledy je viděli 9. března, kdy se podle BBC vybrali na túru navzdory těžkému sněžení. Pár se kromě jiného prý hádal kvůli malichernostem.

Studenty hledali horští průvodci i s helikoptérou, pátrání ale stěžovalo sněžení a laviny. „Zdá se, že spadli a zůstali uvěznění v útvaru podobnému jeskyni, odkud nedokázali vylézt," řekl Madhav Basnet, který byl součástí záchranářského týmu.

 

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme