Český pohár

Český pohár v textech na iROZHLASU

|Jan Markup, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Plzeň hostí triatlonový festival. Závod mužů ovládl František Linduška

Český triatlon se vrátil tam, kde se kdysi narodil – do Plzně. Několikadenní festival zatím nabídl skvělou diváckou kulisu, dramatické souboje i karamboly, diskvalifikace a v závodě Českého poháru také suverénní vítězství Františka Lindušky. 1,5 kilometru ve vodě, 38 kilometrů na kole a závěrečný desetikilometrový běh zvládl za 1 hodinu a necelých 55 minut.

|Vojtěch Man, Oto Gutwirth |Ostatní sporty

Basketbalový pohár vyhrály Pardubice, Děčín hrál část zápasu bez trenéra

Český pohár se stal kořistí basketbalistů Pardubic. Ti dokázali využít výhody domácího prostředí a ve finále porazili Děčín jasně o 20 bodů 87:67. Východočeši přitom ve finále vůbec být nemuseli, semifinále s Kolínem otáčeli až v posledních vteřinách zápasu. Na finálovém výsledku se podepsala i absence děčínského trenéra Budínského, který většinu druhého poločasu musel strávit v kabině.

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Fotbal

Atraktivní, ale i přitěžující. Takový je český fotbalový pohár pro domácí týmy

Ve finále německého fotbalového poháru se možná utkají rivalové Dortmund s Bayernem, ve finále toho španělského dojde ve středu večer na prestižní souboj Realu Madrid s Barcelonou. I v českých poměrech se může rozhodovat o vítězi mezi velkými soupeři posledních let Spartou a Plzní. Na rozdíl od zahraničí ale domácí pohárová soutěž nebývá pro její účastníky vrcholně důležitá.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Musím nastoupit do posilky a začít bušit, směje se plavkyně Chocová

V doprovodu otce a trenéra Tomáše dorazila na domácí šampionát v plavání jedna z momentálně největších hvězd tohoto sportu u nás Petra Chocová. Příliš dlouho se ale českolipská prsařka v pardubickém dějišti šampionátu nezdržela. Hned poté, co si na krk pověsila zlatou medaili z padesátimetrového závodu, už se totiž chystala také odjet.

Plavkyně Baumrtová si kromě plavek vzala do bazénu také učebnice

Po dlouhých 23 letech byla obnovena tradice plaveckého závodu Velká cena města Pardubic, a že nešlo rozhodně o špatný comeback, potvrdili sami jeho účastníci. Třetí díl Českého poháru zde ozdobila čtvrtým nejlepším světovým časem na prsařské padesátce už včera Petra Chocová a dnes se v jejích šlépějích vydala i znakařka Simona Baumrtová.

|Tereza Jelínková, Šárka Sudová |Ostatní sporty

Český pohár je pro nymburské basketbalisty stále prestižní záležitostí

Basketbalisté Nymburku již posedmé v řadě ovládli Český pohár. V třídenním zápasovém maratonu na severu Čech nejprve přehráli Kolín, potom Ostravu a ve strhujícím finále také Pardubice. Východočeši sahali po senzaci, když dvě minuty před koncem utkání vyrovnali, nakonec s Nymburkem prohráli 83:87. Čerství vítězové byli po duelu s Pardubicemi dojatí, jakoby Český pohár vyhráli vůbec poprvé.