cestující

cestující v textech na iROZHLASU

| dp |Zprávy ze světa

Aerolinky na pranýři. Ochranka vyvlekla cestujícího z letadla, potřebovala místo pro jinou posádku

UVNITŘ VIDEO. Běžná praxe aerolinií, kdy se prodá víc letenek, než je v letadle míst, se americké společnosti United Airlines v neděli nevyplatila a přitáhla pozornost veřejnosti i médií. Kvůli nedostatku míst ochranka jednoho z pasažérů násilím doslova odtáhla z paluby. Videa zachycující celý zásah se rozšířila po sociálních sítích a rozpoutala debatu o tom, kam až letecká společnost může zajít. O incidentu informuje server BBC.

|Pavel Novák |Zprávy ze světa

EU bude mít registr dat o cestujících v letadlech. Má pomoci v boji proti terorismu

Evropa se bude moci lépe chránit před útočníky podobnými těm z Paříže nebo Bruselu. Právě dnes se v Evropském parlamentu ve Štrasburku projednává směrnice o systému shromažďování dat o cestujících v letecké dopravě, takzvaný Passenger Name Record (PNR). Má pomoci hledat potenciální atentátníky nebo ty, kteří se chystají nějak zaútočit.

|Barbora Kladivová |Ekonomika

Letiště Václava Havla loni odbavilo přes 12 milionů cestujících, meziročně nejvíc za 10 let

Pražské Letiště Václava Havla loni odbavilo přes 12 milionů cestujících. To je skoro o 8 procent víc než v předchozím roce. Letiště uvádí, že je to největší nárůst minimálně za posledních deset let. Víc cestujících podle letiště přilákal třeba nový program slevových pobídek pro stávající partnery, kteří otevírali nové destinace. Na letišti začali také působit noví dopravci.

|Romana Lehmannová |Regiony

Agresivita v českobudějovické MHD roste. Černí pasažéři napadají revizory i řidiče

Napadení revizorů v městské hromadné dopravě v Českých Budějovicích přibývá. Na začátku tohoto týdne mířil černý pasažér na revizora plynovou pistolí, v pátek cestující zranil kontrolora tak, že skončil v nemocnici. Od nového roku se napadení dočkali i dva řidiči. Sami revizoři mluví o tom, že agresivita cestujících je čím dál častější.