ministryně

ministryně v textech na iROZHLASU

| dp |Zprávy ze světa

Dánská ministryně sklidila kritiku za fotku s dortem. Slavila předpisy omezující přistěhovalce

Není to tak dávno, co se Dánsko chlubilo svým humánním postojem, přívětivým přístupem k cizincům a velkorysým rozpočtem vyhrazeným pro zahraniční pomoc. Časy se ale změnily. Třeba dánská ministryně pro integraci Inger Støjbergová v úterý rozdmýchala v zemi vášnivou debatu tím, že oslavovala 50. regulaci týkající se imigrace a na sociální síti zveřejnila fotografii, kde ho s úsměvem drží v rukách. Někteří ji za gesto kritizují, jiní zase obdivují, píše americký server The New York Times.

|Břetislav Tureček, kko |Zprávy ze světa

Íránský prezident odvolal ministryni zdravotnictví, jedinou ženu ve své vládě

Írán přišel o svou první ministryni v historii Islámské republiky. Prezident Mahmúd Ahmadínežád odvolal ministryni zdravotnictví kvůli sporům, o to, jak financovat nákupy léků. Kvůli mezinárodním sankcím totiž Íránu ubývají peníze na jejich dovoz. Když ministryně navrhla zdražení některých položek, prezident ji odvolal.

|Věra Pfeifferová, Eva Presová |Zprávy z domova

Sněmovní výbor žádá odchod Parkanové z veřejných funkcí

Exministryně obrany a současná místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Vlasta Parkanová by měla odstoupit z veřejných funkcí. Vyzval ji k tomu branně-bezpečnostní výbor poslanecké sněmovny poté, co vyslechl exředitele vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka. Ten před poslanci vypovídal nejen o korupčních kauzách na ministerstvu obrany, ale především o okolnostech svého odchodu z funkce v roce 2007.

|Klára Bílá, Jan Piroch |Zprávy z domova

Oficiálně končí školní rok. Ministryně Kopicová rozdala vysvědčení

V ulicích a před školami dnes, v tomto školním roce naposledy, vidíme nastrojené děti s květinami v rukách. Oficiálně končí školní rok a učitelé žákům předávají vysvědčení. Některým dětem ale začaly prázdniny už minulý týden, protože mnozí ředitelé využili svých možností a školní rok zkrátili. I končící ministryně školství Miroslava Kopicová se rozloučila symbolicky a předala vysvědčení dětem pražské základní školy na Lyčkově náměstí v Karlíně.

|Veronika Malá, Alena Adamcová, Alice Kottová, Jan Piroch |Zprávy z domova

Vědci symbolicky přestěhují Kopicovou na ministerstvo průmyslu

Stěhování ministryně školství. Tak se jmenuje happening, který dnes před budovou ministerstva školství organizuje občanské sdružení Fórum Věda žije! Upozornit chce hlavně na roli, kterou současná ministryně resortu Miroslava Kopicová hraje směrem k české vědě a jejímu efektivnímu financování.