„Postupně systémy obnovujeme, aby e-shop i aplikace Můj vlak byly plně funkční. Cestujícím se omlouváme za komplikace, které jsme nemohli ovlivnit,“ řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.
V Kataru si cizinci musí povinně stáhnout do svých zařízení dvě věci - oficiální aplikaci šampionátu Hayya a aplikaci Ehteraz, která trasuje nakažené covidem-19. Experti je označili za spyware.
Aplikace připouští, že v některých situacích má právo využít osobní údaje uživatele bez jeho svolení, například v oblasti státní bezpečnosti, veřejného zdraví nebo policejního vyšetřování.
App Annie loni zaznamenala, že lidé za aplikace utratili celkem 170 miliard dolarů (v přepočtu přes 3,5 bilionu korun). Firma ve své zprávě uvádí, že se za loňský rok stáhlo na 230 miliard aplikací.
Prvotním kontaktem s kyberzločinci jsou podvodné odkazy na sociálních sítích nebo v chatovacích aplikacích. Uživatele lákají na možnost velké peněžní výhry v hodnotě statisíců korun.
Apple tvůrcům aplikací zakazoval, aby zákazníky sami e-mailem kontaktovali a nasměrovali na jiné platební metody. Spor se vedl o výši poplatků, které tvůrci aplikací museli Applu odvádět.
Pacient jede ještě v sanitce a lékaři v nemocnici už mají k dispozici jeho důležité údaje. Takovou funkci zprostředkovává nová mobilní aplikace z pražského IKEMu.
Doklad obsahuje nějaká osobní data, ale ta se v zahraničí nikam nepřenáší a neukládají. Neexistuje žádná centrální databáze zdravotnických informací. Navštívené země si nesmějí doklad ponechat.
„Pacienti budou mít aktuální laboratorní výsledky, texty ambulantních zpráv, budeme jim posílat notifikace k návštěvám, budou si moct požádat o recept nebo komunikovat s IKEMem,“ popisuje Petr Raška.
Dobrou zprávou je, že u falešné verze je ponechán dešifrovací klíč jako součást trojanu, kterým se šíří. To znamená, že je možné napadené soubory dešifrovat, aniž by bylo nutné zaplatit výkupné.
Češi v minulých dnech dostali SMS od hlavní hygieničky. Prosí v ní občany o nainstalování aplikace eRouška do mobilu. Mnoho lidí se ale domnívá, že jim aplikace nezabezpečí ochranu osobních údajů.
Aplikace Zelené vlny je zatím ve fázi veřejné beta verze. Uživatelům nabídne i záznamy Zelené vlny Radiožurnálu, mapy nebo notifikace o dopravní situaci.
Podle Pfeilera se tito investoři chovají jinak než profesionálové: „Když akcie propadne, tak mají tendenci ji nakupovat. Vnímají to tak, že když něco spadne, tak to musí jít nahoru. Tak to nefunguje.“
„Pokud se nechceme zabývat grafy a mapami, tak nám bohatě stačí slovní předpověď, kterou můžeme slýchat z rozhlasu či televize. Tato předpověď je kompetentní a kvalifikovaná,“ shrnuje meteorolog.
Alternativní taxislužby jako Uber nebo Bolt ale musí dodržovat některá pravidla. Aby řidič nemusel mít taxametr, musí zákazník předem vědět, kolik ho bude jízda stát.
V pátečním výběru z médií se dočtete, že mobilní aplikace hygienikům při hledání nakažených koronavirem moc nepomohly. Mají totiž řadu technických nedostatků, upozorňuje Deník N.
Skupina nespokojených Slováků, která na zavedení chytré karantény čekala, v pátek odpoledne zablokovala na dálničním hraničním přechodu Jarovce-Kittsee u Bratislavy vjezd z Rakouska na Slovensko.
„Tomáši, slyšíš mě?“ ptá se žena mladíka ležícího v bezvědomí na zemi. Ten ale nereaguje. Takto začíná jeden z příběhů vznikající aplikace Ve vteřině, která má učit první pomoc interaktivní formou.
Vláda začíná uvolňovat plošná opatření proti epidemii, nově boj s nákazou spoléhá na mobilní aplikace a data telefonních operátorů. Účinnost ale není prozkoumaná a zbývá vyřešit technické problémy.