Policisté našli v orlické přehradě ostatky tří lidí, patrně sebevrahů. Po dalších tělech pátrají

Potápěči nalezli v březnu v orlické přehradě poblíž Žďákovského mostu na Písecku ostatky dvou lidí a jednoho utopeného člověka, jenž byl pohřešovaný od letošního ledna. Patrně šlo ve všech případech o sebevrahy. Ostatky předali policisté k soudnímu zkoumání, aby zjistili příčinu smrti, řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že dvě těla byla ve vodě několik let.

Aktualizováno České Budějovice (Aktualizováno: 16:20 1. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Není vyloučeno, že policie během pátrací akce objeví i další oběti | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policie nalezla všechny tři mrtvé lidi při akci, kdy pátrala po jiném sebevrahovi. Jeho tělo zatím v přehradě neobjevili. Matzner dodal, že pátrání pokračuje. „Orlická přehrada je velmi hluboká a práce pro potápěče je tam velmi složitá, jelikož ji komplikuje třeba jen špatná viditelnost,“ řekl mluvčí.

Muž se na Plzeňsku pokusil vloupat oknem do domu. Majitel ho zastřelil legálně drženou zbraní

Číst článek

Podle něj není vyloučeno, že potápěči na dně naleznou i další oběti. „Žďákovský most se stal nechvalně populární v tom, že si jej často pro dobrovolné ukončení života vybírají lidé z různých koutů republiky,“ řekl.

Orlická přehrada se v minulosti stala místem, kam ukrývali své oběti nájemní vrazi. Šlo především o gang kolem Karla Kopáče, jehož členové v 90. letech minulého století házeli mrtvé lidi do vody v sudech s louhem nebo v pletivu právě ze Žďákovského mostu. Podle Matznera však lze téměř jistě vyloučit, že současné nálezy by nějak souvisely s násilnou trestnou činností.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme