spokojenost

spokojenost v textech na iROZHLASU

Dvě třetiny Čechů jsou spokojené. Šťastnější jsou sezdaní lidé

| ČRo, Eliška Malínská |Zprávy z domova

Dvě třetiny domácností jsou podle průzkumu Sociologického ústavu Akademie věd ČR spokojené s tím, jak žijí a jak se jim v životě daří. Zato celá jedna třetina lidí má problémy, ať už finanční nebo s nevyhovujícím bydlením. O tom vypovídají předběžné výsledky, které ústav zveřejnil po prvním roce unikátního průzkumu. Ten bude celkem trvat čtyři roky.

|Evelyna Kulíšková, Jakub Marek |Regiony

S pražskou MHD je spokojeno více cestujících než dřív, tvrdí Ropid

Cestující v pražské MHD jsou i po zářijové rošádě na většině tramvajových i autobusových linek spokojenější než v minulých letech. Do kolonek spokojený nebo téměř spokojený se zařadilo 93 % cestujících, což je o 6 procent víc, než v roce 2011. Celkově by pak lidé hromadnou dopravu v hlavním městě oznámkovali dvojkou. Vyplývá to z ankety, kterou po zavedení podzimních změn nechal zpracovat pražský organizátor dopravy Ropid.

|Vojtěch Berger, krw |Zprávy ze světa

Vídeňská charta má nastavit práva a povinnosti obyvatel ke spokojenosti všech

Vídeň pravidelně sbírá ocenění za vysokou kvalitu života. V celosvětovém srovnání je premiantem, ať už se jedná o životní prostředí, veřejnou dopravu nebo občanské aktivity. Rakouská metropole chce ale jít ještě dál. Do podzimu proto vznikne takzvaná Vídeňská charta. Dokument nastaví pravidla pro život ve městě tak, aby byli všichni spokojení. Do charty může své přání zapsat každý Vídeňák.