sponzoring

|Marie Bastlová, ČRo |Zprávy z domova

ODS nechce vracet sponzorské dary získané od krachujících firem

Občanská demokratická strana (ODS) nehodlá vracet milionové sponzorské dary, které dostala v letech 2012 a 2013 od dvou majetkově i personálně propojených krachujících farmaceutických firem z Brna. O vrácení peněz požádala insolvenční správkyně jedné ze společností, která ve své žádosti popsala i hotovostní vklady, které posílání darů předcházely. Případem se zabývá policie.

ODS dostala sto tisíc korun jako sponzorský dar od hazardní společnosti

|Marie Bastlová |Zprávy z domova

Uničovský starosta Dalibor Horák se už chystá na podzimní předvolební kampaň. Za ODS kandiduje v Olomouckém kraji na post hejtmana a začal proto se sháněním sponzorů. Jako jeden z prvních darů si přitom vyjednal příspěvek od hazardní společnosti Bonver win. Ta olomoucké ODS podle údajů na transparentním účtu poslala sto tisíc korun. Omezování hazardu a heren je přitom pro politiky na komunální úrovni jedno z hlavních témat.

|Andrea Švubová, Zuzana Petráňová |Ekonomika

Hokejový šampionát láká sponzory, někteří ale používají MS v reklamě nezákonně

Světový šampionát v ledním hokeji, který se letos koná v Praze a Ostravě, je bitvou nejen pro hokejisty, ale také pro sponzory. Desítka firem využila mimořádně sledované události, aby zviditelnila svoji značku, a turnaj díky tomu získá do rozpočtu desítky milionů korun. Najdou se ale i obchodníci, kteří oficiální marketing obcházejí a snaží se na šampionátu nelegálně přiživit, bez toho aniž by zaplatili.

|Marek Augustin, Zuzana Švejdová |Ekonomika

Tour de France je lákadlem nejen pro fanoušky, ale také pro sponzory

Nejslavnější cyklistický závod Tour de France se blíží do cíle. Spolu s olympijskými hrami a mistrovstvím světa ve fotbale patří k největším sportovním událostem světa. A dokazuje to i pozornost diváků - televizní přenosy sledují víc než tři miliardy lidí, a to ve 200 zemích světa. Událost je ale lákadlem i pro sponzory, sázkové kanceláře nebo hoteliéry.

|Jan Charvát |Regiony

Desítky sponzorů mají zájem adoptovat hroby významných osobností

Projekt adopce pražských hrobů pokračuje. V jeho rámci může kdokoli sponzorovat hrobové místo významné osobnosti, které nemá nájemce. Podobné pomníky často chátrají a jsou zanedbané. Adoptovat tak mohou lidé třeba náhrobek spisovatelky Elišky Krásnohorské nebo rodiny architekta Jana Kotěry. Do projektu se podle údajů Správy pražských hřbitovů už zapojilo několik desítek zájemců. Jde o jednotlivce i občanská sdružení.