Svatopluk Němeček

Svatopluk Němeček v textech na iROZHLASU

Dienstbier byl pro voliče nesrozumitelný, Chvojka bude mluvit jednodušeji, prohlásil Sobotka

|Hana Mazancová, ZW ČRo |Zprávy z domova

Politika v oblasti lidských práv, kterou měl až donedávna na starosti Jiří Dienstbier (ČSSD), byla pro voliče sociální demokracie nesrozumitelná. V pořadu Otázky Václava Moravce to prohlásil premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka. Nový šéf rezortu Jan Chvojka prý bude mluvit jednodušeji. Sám Dienstbier už dříve prohlásil, že na jeho odvolání tlačila část pražské a jihomoravské ČSSD.

| ČTK |Zprávy z domova

Na místo ředitele motolské nemocnice nerezignuji, řekl Ludvík. Do voleb chce mít zástupce

Miloslav Ludvík z ČSSD, který by měl být novým ministrem zdravotnictví, na místo ředitele Fakultní nemocnice v Motole nerezignuje. Zařízení bude do sněmovních voleb řídit jeho zástupce, řekl v pátek novinářům. Podobně se ředitelského křesla ve Fakultní nemocnici v Ostravě nevzdal při svém nástupu na ministerstvo ani dosavadní šéf resortu Svatopluk Němeček ze stejné strany.

| ČTK |Zprávy z domova

Kdo jsou noví ministři? Připomeňte si Ludvíkovy ‚kulichy‘ a Chvojkovo vykroužkování

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD v pátek oznámil, které ministry ze své strany se rozhodl vyměnit. Šéfa resortu zdravotnictví Svatopluka Němečka má vystřídat Miloslav Ludvík, ředitel největšího zdravotnického zařízení v zemi - Fakultní nemocnice Motol. Post ministra pro lidská práva zase od Jiřího Dienstbiera převezme poslanec Jan Chvojka. Přečtete si, co mají noví členové vlády za sebou.

|Iveta Vávrová |Zprávy z domova

V Česku je nedostatek zdravotníků. Ministr i odbory žádají zvýšení platby za pojištěnce

Nemocnice v celé republice hlásí kritický nedostatek zdravotníků. Mnohé z nich kvůli chybějícím zdravotním sestrám a lékařům omezují provoz a uzavírají oddělení. Na jednání v Praze, kam pozvali i zástupce vlády, se kvůli tomu dnes sešli odboráři. Požadují zvýšení platby za státní pojištěnce, které by mělo vést k růstu platů a zamezit odcházení z nemocnic.

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Němeček chce, aby byli podvodní léčitelé trestně odpovědní. Podá nový návrh

Podvodní léčitelé, kteří zakazují lidem klasickou léčbu, by měli být podle ministerstva zdravotnictví trestně odpovědní. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD už jeden návrh na odpovědnost léčitelů podal. Vláda ho ale zamítla. Na podzim proto předloží další konkrétní plán. Zkušenosti některých lidí totiž ukazují, že rady podvodných léčitelů mohou být někdy až životu nebezpečné. Doporučují například pití dezinfekčních prostředků nebo klystýr.