Česká pošta zdražuje posílání balíků

Česká pošta ode dneška zdražuje posílání balíků. Týká se to obyčejných i doporučených balíků, u kterých se cena za odeslání zvýší zhruba o deset korun. Tuto službu pošta naposledy zdražovala před třemi lety. Důvodem jsou vyšší náklady na přepravu a také cena energií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Česká pošta

„Česká pošta mění ceny u doporučeného balíčku a obyčejného balíku. U doporučeného balíčku se cena zvyšuje o deset korun - za půlkilový balíček zákazníci zaplatí 59 korun a u obyčejného balíku se cena zvyšuje o devět korun - například u balíku do dvou kilo zákazníci zaplatí 52 korun,“ říká Marta Selicharová z České pošty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na poště v Jindřišské ulici natáčel redaktor ČRo Jan Herget

Někteří zákazníci ani nevědí, že pošta služby zdražuje. „Nevím, že zdražuje odesílání balíků. Nedá se nic dělat, všechno se zdražuje. Neovlivní mě to, je to pro mě zanedbatelná částka,“ říká jeden ze zákazníků.

Pošta upravovala ceny za posílání balíků naposledy v roce 2009. Stejně jako tehdy, i teď jsou důvody ekonomické:

„Pošta tyto dvě služby poskytovala tři roky za stejné ceny, i když se mění ceny energií, pohonných hmot a tím pádem my máme i vyšší náklady se zpracováním těchto zásilek a s rozvozem,“ dodává Marta Selicharová.

Kromě balíků zdražuje Česká pošta od prvního října také posílání rozpisů SIPO do schránky a to o 5 korun. To se ovšem netýká doručování prostřednictvím e-mailu.

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme