ČSA dál vyjednávají o svém prodeji

Vedení ČSA jedná hned s několika zájemci o koupi. Prodávat se mají na druhý pokus. První, předloňský, nevyšel pro nedostatek zájemců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České aerolinie (ČSA) | Foto: Tomáš Adamec

Podle serveru ihned.cz se o ČSA ucházejí například zájemci Číny nebo Spojených arabských emirátů. Předseda dozorčí rady aeroholdingu Michal Mejstřík však ve Světě o jedné jednání zdůraznil, že obdobné informace předbíhají dobu. “V tomto pololetí se teprve ČSA mají stát součástí aeroholdingu.”

Také analytik společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský uvedl, že proces prodeje ČSA není tak daleko.”Nebyla ještě ukončena restrukturalizace ČSA.”

V roce 2009 měly o ČSA zájem například Air France, Aeroflot nebo český Travel Service, teď už se mluví jen o asijských zájemcích. „Zájem z arabského světa mě nepřekvapuje, je to jen odraz toho, kam za to dobu letecký svět došel.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda dozorčí rady aeroholdingu Michal Mejstřík a analytik společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský ve Světě o jedné

Výsledná dohoda bude podle Moravanského záviset nejen na vývoji leteckého odvětví, ale také výsledku restruktzralizace národního dopravce.


Martina Mašková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme