Dnes se zastaví výroba škodovek. Obnovit se má v pondělí

Dnes odpoledne se v mladoboleslavské Škodě Auto zastaví výroba. Kvůli povodním jí chybí výrobní díly, které dodával chrastavský podnik. Ten ale o víkendu vyplavila rozvodněná Nisa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Fabia RS II | Foto: Škoda Auto

Částečně se to také dotkne výroby aut ve Vrchlabí. Podle Jaroslava Černého ze Škody Auto se ale už v pondělí výroba normálně rozjede:

„Náš dodavatel postupně obnovuje výrobu a vypadá to nadějně, že dnes nebo zítra výrobu obnoví a v pondělí nám bude moct dodávat.“

I když zaměstnanci zůstanou doma, dostanou normální plat, jako kdyby v práci byli. Odbory KOVO se s firmou dohodly, že dostanou celý denní výdělek, tedy více než určuje zákon, což je 80 procent průměrné mzdy.

„Ze zákona je to překážka na straně zaměstnavatele a zaměstnanci dostanou normální plat, jako kdyby chodili do práce,“ dodal Černý.

Dnes odpoledne se zastaví nejdříve výrobní linky modelů Škoda Octavia a Fabia. V pátek odpoledne se počítá s odstávkou výroby Roomsterů v Kvasinách a Octavií Tour ve Vrchlabí. Páteční desátá večerní zastaví i výrobu modelů Superb a Yeti, na které zatím díly jsou.

Zrušené jsou rovněž mimořádné směny, které byly naplánovány z pátku na sobotu a v sobotu dopoledne.

Jana Huzilová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme