Ekonomické informace 1. 9. 2004

Žáci a studenti dostávají ode dneška slevy na dojíždění do škol podle nového systému. Stát zrušil příspěvek na dopravu, který byl dávkou sociální podpory, a zavedl žákovské jízdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

osobní vlak | Foto: Jan Rosenauer

To podle mluvčí ministerstva dopravy Ludmily Roubcové dopravcům dotuje kraj a dostává na to peníze od státu.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Roubcová: Jízdné

Bionafta postupně zmizí z našich čerpacích stanic. Předpokládá to návrh ministerstva zemědělství, který dnes projedná vláda. Jak ale připomíná mluvčí ministerstva Martin Severa, ovzduší by se nemělo zhoršit.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Severa: Bionafta

Bytová výstavba rostla za první pololetí o 15 procent. Ekonomové to považují za důkaz toho, že lidé začínají dávat přednost vlastnímu bydlení před nájemním. Podle analytika Československé obchodní banky Petra Dufka lze očekávat, že bytová výstavba v následujících letech poroste ještě rychleji. Za necelé tři roky totiž stavební práce spojené s bydlením spadnou do základní - tedy vyšší - sazby daně z přidané hodnoty.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Dufek: Bydlení

Nové výzkumné a vývojové centrum postaví v Brně divize Požární a zabezpečovací techniky skupiny Tyco International. Jak informuje mluvčí vládní agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest Jana Víšková, centrum se zaměří na vývoj mechaniky a elektroniky pro výrobky požárních systémů a elektronických zařízení pro bezdrátovou komunikaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Vývojové centrum

Dosavadního předsedu Energetického regulačního úřadu Pavla Brychtu dnes nahradí ředitel sekce energetiky ministerstva průmyslu a obchodu Josef Fiřt.

Mexiko má zřejmě dvojnásobné ropné rezervy. Rozsáhlá nová naleziště objevil v Mexickém zálivu státní ropný monopol Pemex, který tvrdí, že by Mexiko díky nim mohlo zvýšit produkci ropy na úroveň světové jedničky Saúdské Arábie. Zásoby leží v hlubokých vodách zálivu. Odborníci připomínají, že i když další testy ropu potvrdí, Pemexu bude trvat roky, než se k ní dostane.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme