Obchodní řetězce vychází zákazníkům o Vánocích vstříc, otevírací doba je delší

Na poslední chvíli ještě řada lidí shání dárky nebo nakupuje jídlo na štědrovečerní večeři. A české obchodní řetězce tomu přizpůsobily otevírací dobu. Několik z nich otevře i na Štědrý den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nakupování (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Například hypermarkety Globus budou dnes otevřené do jedenácti hodin večer. Prodlouženou otevírací dobu mají také hypermarkety a supermarkety Albert, nakoupit tam můžete do půlnoci. Do jedenácti hodin mají otevřeno i některé obchody Tesco.

Ve velkých obchodech je možné nakoupit ještě i na Štědrý den, většina pak zavírá ve dvě hodiny odpoledne. Některé i o hodinu dřív, to je například Tesco, Planeo Elektro a některé prodejny Datartu.

Na první svátek vánoční, 25. prosince, bude všude zavřeno. Další den na svátek svatého Šťěpána obchody opět otevřou, většinou o hodinu později, než je běžné.

V Česku se v poslední době mluví také o tom, jestli by obchody o svátcích neměly otevírací dobu víc omezit, jako je to třeba v Německu.

Polovině domácností by se omezení otevírací doby nelíbilo. Vyplývá to z průzkumu společnosti Incoma GfK. Téměř každý dotazovaný totiž o svátcích nebo v neděli občas nakupuje.

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme