Prestižní evropskou PR cenu získala kampaň Děkujeme, odcházíme

V Praze byly vyhlášeny výsledky soutěže Sabre Awards 2011 pro region EMEA. Jde o nejvýznamnější evropské ceny v oblasti komunikace s veřejností, vítězné PR kampaně představují nejvyšší úroveň kreativity, integrity a efektivity v komunikaci. První cenu mezi několika desítkami přihlášených projektů si odnesla česká kampaň „Děkujeme, odcházíme“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanita "Děkujeme, odcházíme!" | Foto: Česká televize

„Sabre Awards je jistým etalonem v PR, určitě má mezi PR agenturami silnější jméno než Cannes Lions nebo Golden Drum v Portoroži,“ porovnává Štefan Vadocz z agentury Neopublic – Porter Novelli. Soutěž organizuje akademie odborníků se sídlem ve Velké Británii, vítěze pak vybírá mezinárodní porota.

Vítězná kampaň „Děkujeme, odcházíme“ pochází z dílny agentury Ewing PR. Organizátora Sabre Awards a dlouholetého PR profesionála Paula Holmese její úspěch nikterak nepřekvapil:

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Jaroš komentuje ve Světě o deváté vítězství své agentury Ewing PR v prestižní soutěži

„Je to nádherná ukázka toho, jak public relations dokáže přitáhnout pozornost k sociálním tématům. K dosažení cílů používá odvážné a působivé prostředky, navíc má konkrétní výsledky. A to vyneslo kampaň nakonec až na první místo.“

Martin Jaroš z Ewing PR vidí příčiny úspěchu mimo jiné v tom, že v oblasti nátlakových akcí byl jejich projekt v soutěži jediný. „Je to napříč spektrem od produktových kampaní k propagaci nějakého výrobku až po akci na zviditelnění práv žen v arabských zemích,“ charakterizuje jiné typy projektů.

Ocenění přináší vítězi výhody v podobě dobrého jména a z něho plynoucích zajímavých zakázek. „Titul ze soutěže je pro prestižní firmy, které mají v plánu oslovit PR agenturu, jasným signálem, že něco děláme dobře a že by se na nás mohli obrátit,“ vysvětluje Jaroš.

Kampaň „Děkujeme, odcházíme“ byla podle něho vystavěna v závislosti na vývoji a reakcích politiků a společnosti. Jaroš vítá, že se po dvaceti letech podařilo něco změnit, že se zformovali lékaři a české zdravotnictví se snad bude reformovat.

„Prostředky, které jsme použili, i když mohly někomu připadat příliš ostré, byly adekvátní situaci, kdy nejdřív nebyla vůle protesty řešit,“ dodává.

Lucie Maňourová, Rádio Česko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme