Problémům bývalého senátora Václava Fischera zřejmě není konec

Soud v Hamburku prý vyhlásil konkurz na jeho majetek. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí podnikatele Karla Komárka, kterému Fischer zřejmě také dluží, Marie Schorchtová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Fischer | Foto: Jan Rosenauer

"Německý soud v Hamburku rozhodl o exekuci Václava Fischera. Je to informace z dneška. Naše společnost byla oslovena, aby se přihlásila k pohledávkám, které za Václavem Fischerem má," řekla Radiožurnálu Marie Schorchtová.

Případ zřejmě souvisí i s exekucí, která na Fischerův majetek probíhá v České republice. Fischer údajně dluží společnostem podnikatele Karla Komárka téměř 400 milionů korun, dluh však popírá.

Fischer už dříve Radiožurnálu řekl, že Komárkovi rozhodně nic nedluží a s pohledávkami nemá nic společného. "Byl jsem pouze ručitelem za úvěry firem, které patří panu Komárkovi, a pan Komárek nyní ze mě vymáhá peníze, které dluží jeho firmy," prohlásil Ficher. Dohody s Komárkem podle něj slibovaly zrušení všech jeho osobních ručení a garancí.

Mluvčí společnosti K&K Capital Group Marie Schorchtová ale Fischerovo tvrzení ostře odmítá. Podle ní se Fischer v notářském zápisu už v roce 2003 zavázal osobně splatit všechny dluhy, které vznikly v souvislosti s jeho podnikáním.

Milan Kopp, Filipa Šebová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme