Tendr na dostavbu Temelína běží dál, Areva opět neuspěla s návrhem na jeho zastavení

Už podruhé neuspěla francouzská společnost Areva se žádostí o pozastavení tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Firma ji podala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže kvůli tomu, že ČEZ údajně porušuje její práva, protože pokračuje v zadávacím řízení. Podle předsedy úřadu Petra Rafaje to ale není pravda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Temelín | Zdroj: ČTK

„Úřad v současné době neshledal důvody nařízení, protože zadavatel nám napsal, že neprovedl žádný další úkon v zadávacím řízení. Tím pádem se nevydalo předběžné opatření, protože k tomu není důvod,“ řekl Rafaj.

Dál ale platí předběžné opatření z listopadu, podle kterého ČEZ zatím nesmí s vítězem tendru uzavírat žádné smlouvy. Úřad totiž chce napřed rozhodnout o odvolání, které Areva po vyřazení z tendru podala.

Nabídky zbývajících dvou uchazečů – amerického Westinghousu a rusko-českého konsorcia MIR – ale ČEZ dál posuzuje.

Náklady na dostavbu temelínské elektrárny se odhadují na 200 až 300 miliard korun. Stavba třetího a čtvrtého bloku má být hotova nejpozději v roce 2025, vítěze tendru chce ČEZ vybrat v příštím roce.

Igor Maňour, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme