V Česku začaly povánoční výprodeje

Sotva skončilo předvánoční nákupní šílenství, obchodníci už lákají zákazníky na povánoční slevy. Velké obchodní řetězce nabízejí zejména sezónní zboží za polovinu nebo i třetinu původní ceny. Zákazníci mají zájem hlavně o oblečení a elektroniku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spotřební elektronika

Spotřební elektronika | Foto: Jan Rosenauer

Zejména sezónní oblečení, potřeby na zimní sporty, ale i třeba některé hračky jsou ode dneška k mání za 30 a někde i za 20 procent původní ceny. Většina zlevňovaného zboží se dá koupit o polovinu, elektronika pak zhruba o třetinu levněji. V nákupních centrech tak je opět plno zákazníků.

"Tady dneska otevírali v devět a už tam byla fronta."

"Ještě jsme něco potřebovali, zase na příští týden."

"Byli jsme se podívat, co je tady nového se slevami."

Zatímco zákazníci povánoční výprodej vítají, prodavači v malých obchodech, které nemohou slevami konkurovat velkým řetězcům, mají potíže. Chodí k nim totiž o hodně méně lidí. "Dneska je to slabé, je to hrůza," stěžuje si prodavačka v obchodě s koženým zbožím.

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme