Vláda musí zdanit sluneční elektrárny, tvrdí ekonom Tomáš Ježek

Stát musí příjmy z fotovoltaiky dodatečně zdanit, aby zabránil až 20procentnímu růstu ceny elektřiny v příštím roce. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to prohlásil ekonom a bývalý ministr privatizace Tomáš Ježek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Ježek

Tomáš Ježek | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Předchozí vlády podle Tomáše Ježka proti hrozbě nárůstu cen neudělaly téměř nic. Kabinet Petra Nečase se podle něj nemusí obávat z nařčení ze zpětného zdanění.

„Vláda to může udělat a nikdo ji nemůže nařknout z nějaké retroaktivity. Ona to asi nebude dělat ráda, protože ten odpor a křik bude silný, ale může to udělat a nakonec to i musí udělat. Protože pokud to neudělá, tak by ten průšvih byl daleko větší. Poštvala by si proti sobě vlastně veškeré obyvatelstvo a při zdanění jen skupinu těch investorů,“ uvedl Ježek na Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu:
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ – www.radiozurnal.cz/audio.

Martin Veselovský, Tereza Janouškovcová Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme