Vláda musí zdanit sluneční elektrárny, tvrdí ekonom Tomáš Ježek

Stát musí příjmy z fotovoltaiky dodatečně zdanit, aby zabránil až 20procentnímu růstu ceny elektřiny v příštím roce. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to prohlásil ekonom a bývalý ministr privatizace Tomáš Ježek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Ježek

Tomáš Ježek | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Předchozí vlády podle Tomáše Ježka proti hrozbě nárůstu cen neudělaly téměř nic. Kabinet Petra Nečase se podle něj nemusí obávat z nařčení ze zpětného zdanění.

„Vláda to může udělat a nikdo ji nemůže nařknout z nějaké retroaktivity. Ona to asi nebude dělat ráda, protože ten odpor a křik bude silný, ale může to udělat a nakonec to i musí udělat. Protože pokud to neudělá, tak by ten průšvih byl daleko větší. Poštvala by si proti sobě vlastně veškeré obyvatelstvo a při zdanění jen skupinu těch investorů,“ uvedl Ježek na Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu:
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ – www.radiozurnal.cz/audio.

Martin Veselovský, Tereza Janouškovcová Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme