Jaškin dal první gól v sezoně NHL, trefil se i Vrbata

Český útočník Dmitrij Jaškin poprvé skóroval v letošní sezoně NHL a byl vyhlášen třetí hvězdou sobotního zápasu s Winnipegem, který St. Louis prohrálo 2:3 v prodloužení. V nočním utkání se trefil také Radim Vrbata, jehož Arizona podlehla Columbusu 2:3 po samostatných nájezdech.

Útočník Arizony Radim Vrbata v nájezdech při svém pokusu neuspěl

Útočník Arizony Radim Vrbata v nájezdech při svém pokusu neuspěl | Zdroj: ČTK

Jaškin se prosadil ve 28. minutě po individuální akci.

V útočném pásmu vybruslil podél mantinelu zpoza branky, prosmýkl se mezi dvěma hráči soupeře do palebné pozice a tvrdou ranou po ledě z otočky dostal svůj tým do vedení 2:1.

„Trvalo to. Byl bych samozřejmě šťastnější, kdybychom vyhráli, ale i tak jsem rád, že jsem to zlomil,“ řekl Jaškin, který v součtu s minulou sezonou nedal gól ve 35 zápasech.

Dvě minuty po jeho trefě vyrovnal z rychlého brejku Patrik Laine, který se s 16 zásahy dělí se Sidneym Crosbym o pozici nejlepšího střelce celé NHL. Obrat Jets dokonal Bryan Little, jenž zařídil vítězství hostů už po sedmnácti sekundách prodloužení.

Little v útoku s Lainem a Nikolajem Ehlersem nahradil Marka Scheifeleho, který nenastoupil kvůli zranění, a jako záskok se osvědčil. „Věděl jsem, že s klukama musím hodně komunikovat, a klapalo nám to. Když jsme měli puk, vytvářeli jsme si spoustu šancí a dokázali jsme je využít,“ pochvaloval si Little, který také přihrál na vyrovnávací gól na 2:2.

Blues přišli na domácím ledě po šesti zápasech o neporazitelnost a už v desátém utkání za sebou nedokázali vstřelit více než dva góly. „Nevím, co jsme si mysleli, že je soupeř zač. Ale vůbec jsme nechtěli hrát naší hru. Byli jsme pomalí, nebruslili jsme, jako bychom čekali, že výhra přijde sama,“ vyčinil hráčům trenér Ken Hitchcock.

Vrbata devátým gólem v sezoně vyrovnal v duelu s Columbusem na 1:1, když v úvodu druhé třetiny přesnou ranou švihem z kruhu pro vhazování využil přesilovku čtyři na tři. V polovině prostředního dějství Kojoti díky trefě Shanea Doana získali vedení 2:1, jenže v 58. minutě hosté vyrovnali a penaltový rozstřel pak vyhráli 2:0. Jedním ze dvou neúspěšných střelců Arizony byl i Vrbata.

Columbus zasypal branku domácích 60 střelami, což naposledy v NHL dokázali před sedmi lety hokejisté Toronta. Gólman Arizony Mike Smith si nakonec připsal 58 zákroků, na vítězství to přesto nestačilo.

„Frustrace je asi nejlepší slovo, které by současné pocity mohlo vyjádřit, ale ve skutečnosti je to asi ještě horší,“ litoval Smith. „Vypadá to, jako bychom vždy udělali jeden krok dopředu a dva dozadu. S takovými výkony můžeme těžko čekat, že vyhrajeme,“ dodal.