Kometa je krok od titulu. Brněnští hokejisté vyhráli i třetí zápas finále

Hokejisté Komety Brno budou mít 3 příležitosti, aby po 51 letech slavili titul. Ve třetím zápase finálové série porazili Bílé Tygry z Liberce 3:0 díky slepeným gólům v první třetině. Slavit titul mohou už zítra ve vlastní hale. V baráži se opět přiblížila postupu Jihlava.

Brno (Aktualizováno: 20:43 18. 4. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klíčový okamžik třetího finále. Ján Lašák předvádí fantastický zákrok proti Kováčikově střele, puk v lapačce ale překračuje brankovou čáru. | Zdroj: ČTK

O výsledku třetího finále rozhodla 13. minuta první třetiny. Pro Bílé Tygry byla kritická, pro Kometu skvostná. Jozef Kováčik ke třem asistencím přidal i první gól ve finálové sérii, jeho střelu sice Lašák v brance Liberce chytil, jenže rozhodčí u videa jeho lapačku i s pukem viděl za brankovou čarou.

Obhajující mistři se okamžitě hnali za vyrovnáním, jenže propadli a z protiútoku okamžitě udeřil Marek Kvapil. Svou střelu schoval mezi brusle soupeře tak, že Lašák nestihl reagovat. Během 32 sekund tak brněnští hokejisté vedli 2:0.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 13. Kováčik (J. Krejčík), 13. M. Kvapil (J. Hruška), 59. Zaťovič (L. Čermák). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

I přes vysoké ceny vstupenek byla DFRG Arena plná, Kometě v hledišti fandila i aktuálně zraněná tenistka Lucie Šafářová. Hala si ve druhé třetině dvakrát oddychla. Petr Jelínek vystihl brněnskou rozehrávku, jenže Svačina trefil po jeho přihrávce pouze břevno. Proti Ordošovi zase zakročil gólman Čiliak.

Marné pokusy libereckých hokejistů usadit se v útočném pásmu trvaly i po celou třetí třetinu. Kometa bránila skvěle a když už se skrz obranu dostali Svačina s Bližňákem, zakročil bezchybný Čiliak, který udržel první čisté konto ve finálové sérii.

Nepřišel o něj ani při dlouhé liberecké power-play. Definitivně domácí vítězství potvrdil zakončením do prázdné branky Martin Zaťovič.

Díky minutě v první třetině porazila Kometa Liberece ve třetím zápase 2:0 a od titulu ji dělí jediný krok. Udělat ho může už zítra, čtvrtý zápas má úvodní buly naplánované na 17 hodin a 20 minut.

Baráž o extaligu měla na programu 10. zápasy. Budějovický Motor sice výrazně přestřílel Jihlavu a dokázal i stáhnout dvoubrankové manko, jenže v 51. minutě ujeli dva hráči z Vysočiny a navrátilec do sestavy Josef Skořepa rozhodl gólem na 3:2 a vítězství Dukly.

Jihlava má dvě kola před koncem 19 bodů a stačí jí v následujících dvou zápasech uhrát jediný bod, aby si zajistila místo v extralize. Čekají ji totiž zápasy s Karlovými Vary a Pardubicemi, na které má pětibodový náskok.

Mužstva obhajující místo v extralize se utkala v Pardubicích a domácí dlouho vedli. Jenže Energie zabrala, Baldajev s Baránkem otočili skóre na 2:1 pro Vary a oba týmy se vyrovnaly na 14 bodech.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít