La Fabrika uvádí v režii Viktora Tauše hru z prostředí léčebny závislostí

Nezvyklá herecká sestava dnes vystoupí při premiéře v pražské La Fabrice. Nad inscenací High – Lety peklem se sešli umělci zcela odlišných zkušeností. Česko-americká herečka Eva Jeníčková, herec pražského Národního divadla Martin Pechlát i mladý absolvent konzervatoře a DJ ukrajinského původu Alexandr Borodin. Režíroval je filmař Viktor Tauš, který tímto projektem poprvé vstupuje do světa divadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

La Fabrika | Foto: La Fabrika

Hru, která se odvíjí v léčebně závislostí, objevila ve Spojených Státech herečka Eva Jeníčková. Přes velké obtíže se jí podařilo získat práva přímo od autora Matthewa Lombarda.

Přehrát

00:00 / 00:00

S režisérem i herci mluvila o nové hře High – Lety peklem Marina Feltlová

„Je to látka, kterou už jsme slyšeli, ale Matthewovi se to povedlo velmi hluboce propsat i z vlastní zkušenosti, protože on něčím podobným prošel. Je to strašně hluboké, niterné, lidské, pro mě nějak v tuto chvíli osobní. Vlastně je to o schopnosti se změnit,“ popsala.

V inscenaci hraje Eva Jeníčková Jamie - sestru, která má za sebou poměrně pestrou a divokou minulost.

Viktor Tauš má bohaté zkušenosti s filmovými dokumenty, hranými filmy, reklamou i produkcí. Do divadelní režie se ale pustil poprvé.

„Je to pro mě první zkušenost a já si toho nesmírně vážím, že u divadla na rozdíl od filmu je moje přítomnost opodstatněná jenom herci. Já jsem tady pro ně,“ vysvětlil.

Různorodé herecké obsazení

„Ta skupina je tak úžasně různorodá. Máme tady Martina Pechláta, který je pro mě osobně legenda. Je tady Eva, která je vedle Voskovce, pokud se nemýlím, jedinou českou herečkou, která hrála na Broadwayi. Vedle toho tady máme úžasného Sašu Borodina, který za sebou má zcela neuvěřitelný lidský příběh,“ dodal Tauš.

Alexandr Borodin ve hře ztvární 19tiletého narkomana. Do Česka přijel herec z Ukrajiny, když mu byly čtyři roky. Sžít se s českým prostředím mu pomohlo právě divadlo.

„Já jsem neuměl moc česky, moc jsem se nebavil s lidmi, protože jsem ani nevěděl jak. Tak jsem lítal venku někde po sídlišti a jednoho dne jsem narazil na menší skupinku dětí, jak šly do nějaké hasičárny u domova důchodců, tak jsem se k nim připojil a nakonec jsem zjistil, že to je dramatický kroužek,“ řekl.

Následovala studia na konzervatoři a první role v divadle i filmu.

V roli vedoucího léčebny se představí Martin Pechlát. Premiéru má High – Lety peklem dnes večer v pražské La Fabrice.

Marina Feltlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme