Festival Ekofilm nabídne snímky o ekologii, kulturním dědictví i životním stylu

Filmy s ekologickou tématikou, ale také koncerty Ivana Hlase nebo skupiny The Tap Tap, divadelní přestavení s Jaroslavem Duškem, besedy, výstavy i soutěže o hodnotné ceny nabídne 37. ročník Ekofilmu. V Českých Budějovicích začne už zítra a do 9. října navštíví také města Třeboň a Český Krumlov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radnice na náměstí | Foto: Alena Palečková

Mezinárodní festival filmů o životním prostředí odstartuje filmem známého francouzského fotografa Yanna Arthuse Bertranda, který před časem uchvátil svět jedinečným svědectvím o stavu planety, dokumentem Home.

„Ten natočil náš zahajovací film O lesech a lidech a je to přesně v jeho duchu – fascinující záběry, velkolepé po všech stránkách, ať už jde o velkolepost přírody nebo velkolepost devastace,“ láká mluvčí Pavel Sladký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zítra začíná Ekofilm. Program přibližuje redaktorka Petra Dluhoschová

Na Ekofilm se letos přihlásilo přes 200 filmů z 35 zemí světa a nejsilnější zastoupení mají podle Sladkého tvůrci z Německa, Česka a Spojených států.

Vstup na festival je zdarma. Přehlídka není monotematická. Do jejího záběru se totiž vejdou i filmy o životním stylu nebo ochraně kulturního dědictví. A v doprovodném programu dojde i na komedii Vesničko má středisková.

Pořadatelé vsadili na Duška

Známý film uvede v sobotu v Českých Budějovicích režisér Jiří Menzel i s početnou hereckou delegací.

Dalším magnetem doprovodného programu je čtvrteční diskuse Jaroslava Duška s mladým mexickým umělcem o aztécké duchovní tradici. V pátek pak Dušek vystoupí v Českém Krumlově v hlavní roli divadelního představení Pátá dohoda.

Jaroslav Dušek, herec | Foto: Anna Duchková

„Připadá mi zajímavé, kolik silných osobností – nemám na mysli celebrity, ale mám na mysli osobnosti – se propojuje s tématy souvisejícími s ochranou přírody. Hlavní tváří našeho festivalu je Jaroslav Dušek, tak to by se dalo vzít rovnou jako jeden příklad, ale i na příkladu zahajovacího Bertrandova filmu O lesech a lidech vidíme, že tady Spojené národy oslovily někoho, o kom věděly, že má dlouhodobý zájem nejen o to, jak příroda vypadá, ale také o to, jak funguje,“ zamýšlí se Sladký.

Pavla Dluhoschová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme