Někteří lidé míří do Cannes hlavně za hvězdami na červeném koberci

Nejslavnější světový filmový festival v jihofrancouzském Cannes začal. Jako první se promítal nesoutěžní film Hlavu vzhůru, asi největší pozornost však byla jako obvykle upřená na červený koberec, po kterém chodí filmové hvězdy. Mnoho návštěvníků přijíždí na jih Francie hlavně v touze alespoň zahlédnout někoho slavného a v okolí červeného koberce vydrží kvůli dobrému místu stát třeba i několik dní.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herečka Naomi Watts na filmovém festivalu v Cannes

Herečka Naomi Watts na filmovém festivalu v Cannes | Zdroj: Reuters

Michelle bydlí kousek od jihofrancouzského Montélimaru, do Cannes přijela v sobotu zabrat místo nedaleko červeného koberce a loví autogramy.

Ukazuje sešit, kde má jména spousty slavných lidí, jako je třeba britský herec Tim Roth či italská herečka Monica Belluciová.

Přehrát

00:00 / 00:00

S diváky v Cannes natáčel zpravodaj ČRo Jan Šmíd

„Pro mě jsou důležití především herci, filmy mohu vidět během roku, mám speciální kartu, takže do kina chodím pravidelně. Přijela jsem v sobotu, abych tu chytla dobré místo, stojíme tu do půlnoci. Nějaký film bych ráda viděla, ale je to těžké,“ říká Michelle s tím, že jí občas dá někdo lístek.

„Je to tady jen pro filmové profesionály, a ne pro normální lidi. K čertu,“ zlobí se.

Na limuzíny a hvězdy, které z nich vystoupí, se přišla podívat i Sylvie. „Nejraději mám, když se podívám na film a pak mám druhý den možnost vidět na červeném koberci všechny herce ve smokingu a ve večerních šatech a vidím, jak vypadají ve skutečnosti. Vždycky vyjeknu nadšením a říkám si: Jé, to je přece ten malý kluk, co tam hrál,“ popisuje Sylvie.

Za léta, co na festival jezdí, je pro ni největším zážitkem každoroční setkávání s americkou herečkou Sharon Stoneovou.

„Je výjimečná, vystoupí z vozu a jde k nám, je velmi příjemná, bezprostřední, na nic si nehraje a vždy nám věnuje trochu času,“ líčí Sylvie.

Pohled na červený koberec obklopený návštěvníky festivalu v Cannes | Foto: Reuters

Co se českého filmu týká, oslovení lidé toho o něm moc nevěděli. „V životě jsem žádný český fim neviděla,“ přiznává otevřeně mladá návštěvnice z Lyonu.

Michel, který je z Paříže, vysvětluje, že Češi a Francouzi mají řadu věc společných, takže by Francouzi mohli českým filmům rozumět, ale zatím se tak neděje…

Nepřispěje k tomu zřejmě ani letošní ročník festivalu. České filmy na něm – s výjimkou snímku Retriever v studentské soutěži – nejsou.

Na červený koberec by se však Češi dostat měli – Jiří Mádl tam spolu s režisérem Janem Němcem budou natáčet úvod k snímku Vlk z Královských Vinohrad.

Jan Šmíd, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme