Valentýn přeje i příznivcům dokumentárních filmů

Máte rádi filmy o lásce? A co třeba dokumentární filmy o lásce? Teď máte větší šanci se na ně podívat než jindy. Objevil se totiž internetový portál, který nabízí k vidění nebo stažení přes 500 dokumentárních a experimentálních filmů z celé Evropy. Od dneška až do pátku se na některé z nich můžete dívat zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

‚Valentýn jinak aneb různé i hrůzné podoby lásky‘ se jmenuje akce, kterou spustil dnes český internetový server docalliance com. Jeho složitý název je složený ze slova dokumentární aliance a celý server vznikl aby podporoval dokumentární tvorbu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dokumentární filmy na novém portálu - téma pro Terezu Schejbalovou

„Portál pro distribuci dokumentárních filmů on line, se moc líbil dalším evropským festivalům zaměřeným na dokumentární film. A vlastně jsou v dokumentární alianci teď festivaly z Polska, Dánska, Německa, Švýcarska, “ říká produkční serveru dokalience.com Jana Ptáčková.

Tento týden server nabízí oslavu Valentýna netradičním způsobem: „Vybrali jsme 10 filmů spojených tématem lásky, ale nikoli v tradičním pojetí.“

Láká diváky Jana Ptáčková. Až do pátku můžete sledovat nebo stahovat všech deset vybraných dokumentárních filmů zdarma. A když to do pátku nestihnete, dokumenty zůstávají na serveru dokaliance i dál.

Platí se za ně ale malé poplatky. „Ceny uvádíme v eurech, protože jsme mezinárodní portál. Ceny jdou od 50 centů, pokud se na film chcete jen podívat a je pod 30 minut, až po stažení celovečerního filmu v kvalitě DVD za pět euro,“ uvedla Ptáčková.

Na serveru můžete film dokonce i koupit a poslat jako dárek. Akce Valentýn jinak aneb hrůzné podoby lásky má písmeno h v názvu v závorce. Rozhodnout, které podoby lásky jsou hrůzné a které různé, nechávají tvůrci dokumentů už jen na vás.

Milan Kopp, Tereza Schejbalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme