Fanoušci Tata Bojs vyráběli na koncertě elektřinu na kolech

Zlín večer zažil něco nevídaného. Při koncertu kapely Tata Bojs v tamním Velkém kině, zahrnutém do turné Ležatá osmička, fanoušci vyráběli na speciálně upravených bicyklech elektřinu, která byla okamžitě využitá na světelné efekty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posluchači koncertu Tata Bojs ve Zlíně vyráběli elektřinu pro světelné efekty | Zdroj: ČTK

Scéna by se dala přirovnat k jakési speciální tělocvičně na spining, kola ale nejsou moderní, spíše naopak. Jde o kola archivní, tedy kusy nalezené na skládkách nebo po sklepech, předělaná na cyklogenerátory.

Kdo si na kolo sedne a začne šlapat, začne tím také vyrábět elektřinu, která okamžitě vstupuje do sítě. A z této energie vytvořené na lidský pohon je napájená i skvělá světelná scéna. Kola musela být navíc opatřená speciálním omezovačem:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zlínském koncertě Tatabojs natáčela Andrea Frydrychová

„Může se stát, že tam přijde někdo, kdo je hrozně namakanej a mohl by to celý odpálit,“ říká frontman kapely Milan Cais.

Veškeré technické potíže se nakonec podařilo zvládnout a začali se scházet fanoušci. Jaroslav Lanča neváhal na koncert přijet až z Hukvald, myšlenky sednout na kolo a přidat svou špetkou energie do barevnosti světelné scény se rozhodně nezalekl:

„Na kole už jsem jel, tak proč ne,“ směje se.

Zlínský koncert se vydařil, vyprodaný sál viděl nevídané. Lidé svou vlastní energií ovládali podle rytmu písní kapely v reálném čase dynamiku a světelnost scény. Podle Caise to byl ale teprve začátek:

„Udělat koncert na zelené louce, kde by se přivezla spousta kol. Lidi by si na ně sedli a do rytmu našich písniček by šlapali a díky tomu by to hrálo a svítilo,“ prozrazuje své plány.

Andrea Kratinová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme