Rozhodčí Královec si na mistrovství světa v Brazílii nezapíská

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) nevybrala českého rozhodčího Pavla Královce do finální nominace sudích pro letošní světový šampionát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní předávání fotbalových cen včetně Zlatého míče ČR se konalo 30. května v Praze. Ocenění Nejlepší rozhodčí - Křišťálová píšťalka získal Pavel Královec | Zdroj: ČTK

Královec společně s asistenty Martinem Wilczekem a Slovákem Romanem Slyškem sice figurovali v širším výběru, ale nakonec do Brazílie nepojedou.

Na seznamu naopak nechybí nejlepší světový sudí za minulý rok Angličan Howard Webb, který dostal před čtyřmi roky na turnaji v Jihoafrické republice na starost i finále mezi Španělskem a Nizozemskem.

Z Evropy na mistrovství zamíří devět hlavních rozhodčích. Mezi nimi i sudí finále Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Dortmundem Ital Nicola Rizzoli nebo Nizozemec Björn Kuipers. Ten dostal příležitost ve finále Evropské ligy mezi Chelsea a Benficou a ve finále Poháru FIFA mezi Brazílií a Španělskem.

FIFA vybrala celkem 25 hlavních rozhodčích se dvěma asistenty a osm náhradních dvojic z celkem 43 zemí světa.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme