Nechceme politruka hejtmanem, demonstrovaly proti Šlajsovi v Plzni desítky lidí

Několik desítek lidí dnes přišlo protestovat na plzeňské hejtmanství proti volbě Václava Šlajse novým hejtmanem. Vadí jim jeho komunistická minulost. Kandidát ČSSD Šlajs, který byl jediný uchazeč o post hejtmana a favorit volby, nakonec uspěl. V čele kraje nahradil Milana Chovance, který míří do nové vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň. Lidé během volby hejtmana protestovali proti kandidatuře Václava Šlajse | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Do sálu, kde se volba hejtmana konala, dnes přišli nejen politici a pracovníci úřadu, ale také zhruba tři desítky odpůrců kandidatury Václava Šlajse. Ti rozbalili hesla jako například „Nechceme politruka hejtmanem“ či ceduli, na níž bylo jméno Václava Šlajse spolu se srpem a kladivem.

Reagovali tak na to, že Václav Šlajs byl do roku 1989 členem KSČ a důstojníkem komunistické armády.

Šlajsovu minulost dnes při svých vystoupeních připomněli opoziční zastupitelé i aktivisté, kteří se přihlásili do diskuse. Ti mimo jiné apelovali na členy ČSSD, aby ho nevolili, i na samotného Šlajse, aby svou kandidaturu stáhl.

Argumentovali rovněž peticí proti Šlajsově angažmá v čele kraje, kterou do dnešního dne podepsalo více než 2700 lidí.

Václav Šlajs byl jediným kandidátem na nového hejtmana a favorit volby – za favorita ho označil Milan Chovanec už na konci loňského roku.

Pro jeho zvolení se ve veřejné volbě, kterou odhlasovali zástupci ČSSD a KSČM, nakonec vyslovilo 26 ze 42 zastupitelů.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme