Sdruženář Portyk pojede se zlomeným prstem na MSJ a měl by startovat i v Soči

Sedmnáctiletý sdruženář Tomáš Portyk, který si minulý týden v tréninku zlomil prsteníček na pravé ruce, nakonec bude startovat na juniorském mistrovství světa ve Val di Fiemme. Ohrožena by neměla být ani jeho účast na olympijských hrách v Soči. Po operaci dostal totiž už Portyk od lékařů svolení závodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sdruženář Tomáš Portyk | Foto: Tomáš Kohout

Portyka operovali lékaři v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou a při kontrole mu dal doktor Radek Kebrle souhlas se startem na juniorském světovém šampionátu v Itálii. Zlomeninu zpevněnou destičkou má nyní český sdruženář přikrytou minidlahou.

Češi mají na MSJ v běhu na lyžích šanci uspět, nadějí je Petr Knop

Číst článek

Ve Val di Fiemme absolvuje Portyk v úterý a ve středu dva skokanské tréninky a současně i jeden běžecký. Následně uvidí, jak bude zlomený prst na zátěž reagovat. Na mistrovství světa juniorů, které začíná slavnostním zahájením dnes, má přitom český sdruženář reálnou šanci na medaili. O jeho startu na olympijských hrách v Soči se rozhodne následně až po jeho vystoupení ve Val di Fiemme.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme