V Českých Budějovicích začínají Japonské kulturní dny, nabídnou aikido i přednášky

V Českých Budějovicích dnes začínají Japonské kulturní dny. Lidé mohou v jejich rámci navštívit přednášky, workshopy či ukázky bojových umění. Akce potrvá až do neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kaligrafie | Foto: Jan Rosenauer

Akce začíná dnes večer ukázkami bojových umění. Ty budou k vidění v tělocvičně základní školy Bezdrevská, kde program začíná krátce po 18. hodině.

„Aikido je nejmladší japonské bojové umění, tím zahájíme japonské kulturní dny, ale jsou tam i ukázky kendo, karate a podobně,“ říká organizátorka akce, tlumočnice Kateřina Dědková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočil redaktor Martin Pokorný

Hlavní program Japonských kulturních dní se však bude odehrávat dva následující dny v prostorách jazykové školy Akai Kiku v Kněžskodvorské ulici.

„V sobotu a v neděli budou probíhat přednášky o Japonsku, japonské historii i současné japonské společnosti. Budou tam také workshopy, takže kdo má chuť, může si přijít vyzkoušet skládání origami, techniku vázání do šátku nebo třeba japonskou kaligrafii,“ dodává Dědková.

Přednášky budou věnované i buddhismu, japonským čajům, současné japonské kinematografii nebo pěstování bonsají.

V sobotu a v neděli program začíná v 10 hodin dopoledne a trvá až do večera.

Martin Pokorný, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme