Do Prahy přijely první skupinky Dánů a Švédů. Policie situaci monitoruje

Do Prahy dnes na prázdniny zamířily první skupinky dánských a švédských studentů. Během dopoledne je do metropole dopravily cestovní kanceláře. Několik desítek Seveřanů už ale přijelo v sobotu a v noci zaplnili řadu barů v centru města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha, turisté, turista, turistika (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Skupinky mladých Dánů a Švédů obsadily v noci především bary kolem Václavského a Staroměstského náměstí. V ulicích byli hluční, výtržnosti jako loni prý ale rozhodně neplánují.

„Máme dva průvodce a jednoho rodiče, kteří nás hlídají, takže tentokrát budeme hodní," slibují mladíci z Dánska. Před odjezdem do Prahy navíc dostali důraznou výstrahu:

„V dánské televizi hodně mluvili o tom, že se máme chovat slušně a také jsme měli přednášky na středních školách."

V pohotovosti je přesto pražská policie. Žádné stížnosti zatím prý strážníci nezaznamenali, chystají ale kontroly barů a v případě nepokojů budou připraveni zasáhnout.

„V souvislosti s návštěvou dánských turistů samozřejmě na celé období plánuje pražská policie preventivní akce spočívající v kontrolách barů, restaurací a klubů, kde se zaměří konkrétně na podávání alkoholu mladistvým či nezletilým,“ uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme