Sáňkaři Wendl s Artlem opět získali zlato pro Německo, Brožovi byli 13.

Sáňkařké soutěže vyhrávají na olympijských hrách pouze reprezentace Německa. Tentokrát se v cíli radovali Tobiasové Wendl s Artlem, kteří jsou také současnými mistry světa. Čeští bratři Antonín a Lukáš Brožovi skončili po slabší první jízdě třináctí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wendl s Artlem jásali už při brždění krátce za cílem | Foto: Reuters

Muži dojeli v Soči v podstatě přesně podle papírových předpokladů. Wendl s Artlem jsou v současnosti ve Světovém poháru nejlepší dvojicí v sáňkařské dráze, bratři Brožovi jsou dvanáctí. Na olympijské trati ale začali pomaleji, v první jízdě zajeli až patnáctý čas z devatenácti párů.

Kvalitní druhá jízda jim při sčítání obou časů tolik nepomohla, když celkově skončili třináctí. K posunu v celkovém pořadí jim pomohly i problémy rakouských favoritů Penze s Fischlerem, kteří měli na trati velké problémy, ale nakonec se na saních udrželi.

Wendl s Artlem se ale na výkony soupeřů nemuseli příliš ohlížet. V prvním kole totiž zajeli traťový rekord a také ve druhém kole byli nejrychlejší.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme