Martina Sáblíková se odhlásila ze závodu na 1500 metrů

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se rozhodla, že nebude startovat na olympijských hrách v Soči na trati 1500 metrů. Měla přitom obhajovat bronzovou medaili z Vancouveru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková při tréninku | Foto: ČTK

Sáblíková už v Soči získala stříbrnou medaili, když v krásném a dramatickém závodu na 3000 metrů prohrála pouze s nizozemskou rychlobruslařkou Ireen Wüstovou. Sáblíková přitom nejdříve překonala rekord dráhy, ale Wüstová v další jízdě čas ještě vylepšila a radovala se ze zlata.

V neděli měla česká rychlobruslařka nastoupit do patnáctistovky, ale tam by její šance na zisk medaile byly nejméně pravděpodobné. Proto se s trenérem Petrem Novákem rozhodla, že se ze startovní listiny odhlásí a nebudou riskovat případné zdravotní komplikace.

Bude se tak připravovat na závod na pět kilometrů, ve kterém je největší favoritkou a obhajuje zlatou medaili z olympijských her z Vancouveru. „Pětka“ je na programu ve středu 19. února.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - grafický profil sportovní disciplíny rychlobruslení | Foto: ČTK

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme