Senioři v domově v Přelouči budou mít modernější pokoje

Senioři z Domova u Fontány v Přelouči budou mít brzy modernější zázemí. Dělníci se tam pustili do rekonstrukce dvou nejvyšších pater pavilonu B. Na úpravy, které budou stát 12 miliónů korun, přispěl i Pardubický kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělník, řemeslník, práce, stavba (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Ve starých pokojích jsou vidět dvě postele, mezi nimi skříňky pro osobní věci a velká šatní skříň. Vlastní sociální zázemí chybí.

„Chodby jsou poměrně úzké a takové nechci říct neútulné, protože se snažíme to vyzdobovat, nicméně určitě nevyhovují potřebám našich klientů,“ říká ředitelka přeloučského domova pro seniory Danuše Fomiczewová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rekonstruovaný domov pro seniory v Přelouči navštívila redaktorka Iveta Záleská

To má rekonstrukce změnit, což už je na některých pokojích vidět. Příčky jsou posunuté, pokoj má nové vybavení a velké skříně mají klienti ve zvláštní šatně.

„Zároveň na čtyři klienty máme tuhle koupelnu, kde máme bezbariérovou sprchu, záchod s madly. Je to prostorné, že sem najede i člověk s vozíčkem,“ ukazuje Danuše Fomiczewová.

Rekonstrukce by měla skončit na konci července.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme