Senioři v domově v Přelouči budou mít modernější pokoje

Senioři z Domova u Fontány v Přelouči budou mít brzy modernější zázemí. Dělníci se tam pustili do rekonstrukce dvou nejvyšších pater pavilonu B. Na úpravy, které budou stát 12 miliónů korun, přispěl i Pardubický kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělník, řemeslník, práce, stavba (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Ve starých pokojích jsou vidět dvě postele, mezi nimi skříňky pro osobní věci a velká šatní skříň. Vlastní sociální zázemí chybí.

„Chodby jsou poměrně úzké a takové nechci říct neútulné, protože se snažíme to vyzdobovat, nicméně určitě nevyhovují potřebám našich klientů,“ říká ředitelka přeloučského domova pro seniory Danuše Fomiczewová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rekonstruovaný domov pro seniory v Přelouči navštívila redaktorka Iveta Záleská

To má rekonstrukce změnit, což už je na některých pokojích vidět. Příčky jsou posunuté, pokoj má nové vybavení a velké skříně mají klienti ve zvláštní šatně.

„Zároveň na čtyři klienty máme tuhle koupelnu, kde máme bezbariérovou sprchu, záchod s madly. Je to prostorné, že sem najede i člověk s vozíčkem,“ ukazuje Danuše Fomiczewová.

Rekonstrukce by měla skončit na konci července.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme