Spolupráce mezi Českým rozhlasem a Univerzitou Palackého pomůže studentům napříč fakultami

Zástupci Českého rozhlasu a Univerzity Palackého v Olomouci dnes podpisem stvrdili spolupráci ve vědecké publikační, propagační a vzdělávací činnosti. Domluva se bude týkat také praktických stáží, workshopů a přednášek. Spolupráci mohou využít studenti napříč fakultami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deklarace o spolupráci Českého rozhlasu a Univerzity Palackého

Deklarace o spolupráci Českého rozhlasu a Univerzity Palackého | Foto: Blanka Mazalová | Zdroj: Český rozhlas

Podle ředitele Českého rozhlasu Olomouc Josefa Podstaty se vytvořila ještě lepší platforma pro výchovu budoucích kvalitních redaktorů nebo analytiků:

„Dál budeme prohlubovat spolupráci ve smyslu různých stáží a podobných momentů, které jsou výhodné pro studenty univerzity a zároveň pro jakýsi formální nebo neformální vztah dvou silných, možná v určitých ohledech rozhodujících, institucí v kraji.“

Výrazným impulzem bylo založení samostatné sekce rozhlasu a televize při katedře divadelních, filmových a mediálních studií filozofické fakulty. Této spolupráce využijí i další studenti z jiných kateder nebo fakult.

„Studenti, kteří budou studovat nebo nějakým způsobem sledovat problematiku rozhlasu a novinařinu, budou moci v rámci této deklarace participovat na těchto aktivitách. Rozhodně to nechápeme jako záležitost uzavřenou pro jednu katedru,“ říká děkan Jiří Lach.

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan je přesvědčen, že smlouva bude oboustranně výhodná. Olomoucká univerzita se totiž rozhlasové tvorbě věnuje teoreticky i prakticky:

„Já si myslím, že pracoviště, které se věnuje rozhlasové tvorbě a teorii v Olomouci, je na špičkové úrovni. Český rozhlas stojí o univerzitu, která má právě rozhlasovou tvorbu na špičkové úrovni. Pomůže to jak univerzitě, tak Českému rozhlasu.“

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme