Karlovarský kraj bude opět řešit opravu Císařských lázní, loni neuspěl s žádostí o dotaci

Karlovarský kraj bude opět řešit financování opravy Císařských lázní. Vloni neuspěl s žádostí o dotaci a ve svém rozpočtu tolik peněz nemá. Historický objekt ale na záchranu dlouho čekat nemůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Císařské lázně, Karlovy Vary | Foto: Radim Jehlík

„Jsem si vědoma finančního nároku a vůbec rekonstrukce. Jsem přesvědčena, že se dá hledat cesta, i levnější varianty opravy těchto lázní a jejich využití. Je to zase na další jednání. Je to o tom, jestli má vůbec smysl přepracovávat projekt a jestli tu je vůle. Nejsme na to sami, máme své partnery. V každém případě ta budova stojí za to, abychom ji úplně nezahazovali a přemýšleli o ní,“ říká nová náměstkyně hejtmana Karlovarského kraje Eva Valjentová z KSČM.

Oprava Císařských lázní by měla stát přes 800 milionů korun. Z toho 500 milionů měl dát kraj společně s městem. Zbytek měla pokrýt dotace.

Památkově chráněný objekt Císařských lázní převedlo město Karlovy Vary na Karlovarský kraj s tím, že hejtmanství zajistí peníze na financování jeho záchrany a rekonstrukce. Jenže kraj neuspěl na ministerstvu kultury se svou žádostí o dotaci. Na ni pak byla vázaná i dotace z Regionálního operačního programu.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme