Jedí škorpiony a pijí kobří krev. Vojáci z osmi zemí se v Thajsku učí, jak přežít v divočině

Vojáci na mezinárodním cvičení v Thajsku jedí škorpiony. Tréninkový program tradiční akce Cobra Gold totiž přešel do další fáze. Celé tři dny musí jednotky přežít na přírodních zdrojích a téměř bez pitné vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cobra Gold 2014 - Vojáci musí přežít tři dny jen na přírodních zdrojích, jedí proto i škorpióny | Foto: Reuters

Vojáka chroupajícího ještě živého škorpiona sledovali ostatní příslušníci ozbrojených sil s nechutí. Brzy se ale museli přidat. A nezůstalo jen u škorpionů.

Jednotky se také učily, jak si zajistit pitný režim. Jednou z možností je chytit kobru a vypít její krev.

„Všechny věci, které nás dnes učili, vypadají hrozně a drasticky. Jsou ale velmi důležité, může nám to zachránit život,“ hodnotí lekci přežití jeden z vojáků.

Cvičení Cobra Gold patří k největším mezinárodním tréninkům ozbrojených sil v Tichomoří. Má otestovat schopnost vojáků spolupracovat s jednotkami z různých světových velmocí. 33. ročníku „zlaté kobry“ se účastní osm zemí. Poprvé je mezi nimi i Čína.

Cobra Gold 2014 - Jedním ze způsobů, jak si mohou vojáci zajistit pitný režim, je chytit kobru a vypít její krev. Z tohoto hada zbyl už jen ocásek | Foto: Reuters

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme