Bruntál opravuje sídliště, kde žije třetina obyvatel. Investuje desítky milionů korun

Panelové sídliště Dolní, největší v Bruntále, prochází obnovou za desítky milionů korun. Město chce příští rok práce dokončit, už požádalo stát o dotaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídliště Dolní v Bruntále se dočkalo oprav. Letos beží už třetí etapa

Sídliště Dolní v Bruntále se dočkalo oprav. Letos beží už třetí etapa | Foto: Městský úřad Bruntál

Obnovu potřebují hlavně veřejná prostranství, přístupy ke vchodům domů, dětská hřiště i sportoviště. První dvě etapy přišly na zhruba šestnáct milionů korun. Dalších asi osm spolkne třetí, kterou Bruntál teď plánuje.

„V rámci třetí etapy by měla být obnovená veřejná prostranství mezi mateřskou školou U Rybníka, ulicí Cihelní a ulicí U Rybníka, kde je taktéž dětské hřiště a chodníky,“ říká mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

V téměř sedmnáctitisícovém Bruntále žije na sídlišti Dolní asi třetina obyvatel. Ve městě žilo ještě v roce 1960 kolem 7500 lidí, pak jejich počet prudce vzrostl.

V 70. letech jich přibylo přes čtyři tisíce, v dalším desetiletí další tři tisíce. Výstavbě sídlišť musela ustoupit stará zástavba. Poslední dvě sčítání lidu z let 2001 a 2011 naopak ukázala mírný úbytek obyvatel.

Petra Štrymplová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme