Zemřela Maria von Trappová, podle jejího příběhu vznikl film Za zvuků hudby

Ve věku 99 let zemřela ve Spojených státech poslední členka rakouské hudební rodiny von Trappových, Maria. Útěk její rodiny z nacisty okupovaného Rakouska inspiroval tvůrce muzikálu Za zvuků hudby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maria von Trappová zemřela ve věku 99 let | Zdroj: Reuters

Maria von Trappová zemřela ve věku 99 let ve svém domově ve Vermontu. Její rodina v roce 1938 utekla před nacisty z Rakouska, koncertovala po Evropě a nakonec se usadila ve Spojených státech.

Maria von Trappová byla členkou skupiny Trapp Family Singers, která se skládala z rodinných příslušníků. Podle jejich životního příběhu, který se volně zakládal na knize Trappovy druhé manželky, vznikl v roce 1959 broadwayský muzikál Za zvuků hudby.

Následně se jím v roce 1965 nechal inspirovat také americký režisér Robert Wise k natočení stejnojmenného snímku. Film získal Oscara v pěti kategoriích. Oceněna byla režie, zvuk, střih i filmová hudba a snímek získal také cenu za nejlepší film.

Anna Kottová, Olga Kořánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme