Chladnokrevní vrazi britského vojáka Rigbyho dostali doživotí a 45 let

Vrahy britského vojáka Lee Rigbyho čekají dlouhá léta za mřížemi. Londýnský soud poslal jednoho, Michaela Adebolajo na doživotí a druhému, Michaelovi Adebowale uložil 45 let vězení. Soud je už před časem uznal vinnými z brutálního činu na jedné z londýnských ulic, čekání na verdikt se protáhlo kvůli klíčovému rozhodnutí odvolacího soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé se dnes sešli před soudem v Londýně, který rozhodl o trestech pro brutální vrahy vojáka Lee Rigbyho (jeho podobizna na obrázku v rukou demonstranta) | Foto: Reuters

Desítky lidí se dnes shromáždily před budovou soudu. Skandovaly hesla jako milujeme naše vojáky nebo navždy bude jen jeden Lee Rigby. A klid nebyl ani v soudní síni.

Oba dva obžalované musela kvůli nevhodnému chování ochranka vyvést ještě před vynesením rozsudku.

Případ květnové vraždy otřásl Velkou Británií. Obvinění nejprve vojáka srazili autem a potom ho zvlášť brutálním způsobem usmrtili noži a sekáčky na maso.

Oba dva muži se k vraždě ochotně přihlásili. Vůbec se nesnažili z místa činu utéct a naopak vysvětlovali svůj čin kolemjdoucím. Označili se za ‘vojáky Alláha‘ a vraždu Rigbyho pak za odvetu za údajné zabíjení muslimů ve světě.

V Londýně zemřel při brutálním útoku voják | Foto: ČTK, Alastair Grant

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme